Organization Calendar (Wilmot Girls Hockey)

PrintOrganization Calendar
<< PrevJan 12, 2020-Feb 01, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 12Jan 13Jan 14Jan 15Jan 16Jan 17Jan 18
2020 Kyla Kowalik Memorial Tournament
Atom B - Orillia Hawks Tournament
Peewee A - Sarnia Girls Silverstick
Peewee LL2 - KK Tournament
Bantam LL - KK Tournament
Atom LL2 - KK Tournament
Midget LL1 - Kyla Kowalik Tournament
Novice Major - KK Tournament
Novice Minor - KK Tournament
Atom LL1 - KK Tournament
Peewee LL1 - KK Tournament
Midget LL2 - KK Tournament
Peewee B - Detriot Motown Cup
Bantam A - Cambridge New Years Tournament
Novice Rep - B.A.D Girls Annual Tournament
Atom LL2 - Brock Badgers Tournament
Bantam B - Cambridge RoadRunner's Challenge Cup
Peewee LL1
9:15 AM
vs. Twin Centre Hericanes
Novice Rep
1:30 PM
vs. Mississauga Chiefs
Bantam A
3:30 PM
@ Saugeen Maitland
Fundamentals
5:00 PM-5:50 PM
Practice
Midget BB
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Senior B
6:30 PM
@ Twin Centre Hericanes
Bantam B
7:00 PM
vs. Cambridge
Peewee B
8:00 PM
@ Waterloo Ravens
Novice Major & Novice Minor
6:00 PM-6:50 PM
Development with Laura MacIntosh
Bantam B
8:00 PM
@ Woodstock
Novice Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Fundamentals & Peewee LL2
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee B
6:30 PM
vs. Kitchener
Peewee A
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Bantam B
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Midget BB
8:30 PM
vs. Grand River Mustangs
Bantam A
8:30 PM-9:50 PM
Practice
Midget LL2
9:00 PM
@ Grand River Mustangs 2
Fergus (B) [MB216]
Midget LL1
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Atom LL1 & Atom LL2
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL1
6:30 PM
vs. Cambridge Roadrunners 2
Bantam LL
7:30 PM
vs. Waterloo Ravens #2
Atom B
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Midget BB
9:00 PM-10:00 PM
Development with Laura MacIntosh
Peewee A
6:30 AM-7:20 AM
Practice
Atom LL2
8:15 AM
@ Kitchener Lady Rangers Red
seymour-hannah sportsplex (ON) [22]
Novice Rep
9:00 AM
vs. Hamilton Hawks
Eastlink - East Elgin Community Complex [1]
Bantam A
10:30 AM
@ Cambridge Roadrunners
Galt Arena [15]
Bantam B
12:00 PM
@ Napanee Crunch
Novice Rep
1:00 PM
@ Stratford Aces
Eastlink - East Elgin Community Complex [2]
Atom LL2
2:30 PM
vs. Burlington Barracudas Yellow
Bantam A
2:30 PM
@ Peterborough Ice Kats
Atom B
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Bantam B
7:00 PM
vs. Wallaceburg Lakers
Midget BB
8:00 PM
@ Waterloo Ravens
Novice Minor
8:00 AM
@ Kitchener Lady Rangers Blue
Atom LL2
8:00 AM
@ Brock Jr Badgers Blue
Bill burgoyne [37]
Bantam A
8:00 AM
vs. Chatham Kent Crush
Hespeler Memorial Arena (Cambridge) [105]
Novice Major
9:30 AM
@ Waterloo Ravens #1
Novice Rep
10:00 AM
vs. Huron Heat
Eastlink - East Elgin Community Complex [3]
Bantam B
10:30 AM
vs. Collingwood Lightning
Bantam A
1:00 PM
vs. Vaughn Flames
Atom B
1:30 PM
@ Owen Sound
Novice Rep
2:00 PM
@ Clearview Icecats
Belmont - Belmont Arena and Community Centre [4]
Peewee A
5:30 PM
@ Woolwich
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
Peewee B - Detriot Motown Cup
Bantam A - Cambridge New Years Tournament
Novice Rep - B.A.D Girls Annual Tournament
Atom LL2 - Brock Badgers Tournament
Bantam B - Cambridge RoadRunner's Challenge Cup
Fundamentals
7:30 AM-8:20 AM
Practice
Atom LL1
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Peewee A
12:00 PM
@ Waterloo Ravens
Powerade Centre [Exh Game]
Novice Major
1:30 PM
vs. Waterloo Ravens #1
Bantam LL
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Novice Rep
2:45 PM
@ Guelph Jr Gryphons
WERC (2) [NT16]
Peewee LL1
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Senior B
4:00 PM
@ Durham
Peewee LL2
5:00 PM
vs. Grand River Mustangs #1
Atom B
6:00 PM
vs. Ayr
Midget LL1
7:00 PM
vs. Waterloo Ravens #3
Midget BB
8:30 PM-9:20 PM
Practice
Midget LL2
9:30 PM-10:20 PM
Practice
Novice Major
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Bantam LL
8:00 PM
@ Grand River Mustangs 2
Elora [BA214]
Novice Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Fundamentals & Novice Minor
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee B
6:30 PM
vs. Woolwich
Peewee A
7:30 PM-8:20 PM
Practice
Bantam B
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Bantam A
8:30 PM-9:50 PM
Practice
Midget BB
8:30 PM-9:50 PM
Practice
Midget LL1
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Novice Rep
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Atom LL2
6:30 PM
vs. Waterloo Ravens #3
Atom LL1
7:30 PM
vs. Waterloo Ravens #1
Midget LL2
8:00 PM
@ Central Perth LL
Atom B
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Bantam A
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Peewee A
6:30 AM-7:20 AM
Practice
Peewee B
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Midget BB
8:00 PM
@ Grand River Mustangs
Midget LL2
8:00 PM
@ Guelph Jr Gryphons Black
Exhibition [MB223]
Midget LL1
8:00 PM
vs. Kitchener Lady Rangers Red
Novice Rep
8:30 AM
@ Waterloo Ravens
Novice Minor & Novice Major
12:30 PM-1:20 PM
Development with Laura MacIntosh
Bantam B
12:30 PM
@ Cambridge
Atom LL1
1:30 PM-2:20 PM
Development with Laura MacIntosh
Atom LL2
2:30 PM-3:20 PM
Development with Laura MacIntosh
Bantam LL
3:00 PM
@ Ayr Rockets
NDCC [BA204]
Atom B
3:30 PM-4:20 PM
Development with Laura MacIntosh
Peewee B
4:30 PM-5:20 PM
Development with Laura MacIntosh
Bantam A
5:30 PM
@ Woolwich
Peewee LL1 & Peewee LL2
5:30 PM-6:50 PM
Shared Practice
Senior B
7:00 PM
vs. Belmore
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 31Feb 01
Peewee A - London Devilettes Tournament
Midget LL1 - London Devilette's Tournament
Midget BB - Provincial Playdowns
Bantam A - Provincial Playdowns
Bantam A - Lower Lakes Playoffs Round 1
Bantam B - Provincial Playdowns
Bantam B - Lower Lakes Playoffs Round 1
Peewee A - Provincial Playdowns
Peewee A - Lower Lakes Playoffs Round 1
Peewee B - Provincial Playdowns
Peewee B - Lower Lakes Playoffs Round 1
Atom B - Provincial Playdowns
Atom B - Lower Lakes Playoffs Round 1
Peewee LL1
6:30 AM-7:20 AM
Practice
Fundamentals
7:30 AM-8:20 AM
Practice
Peewee A
9:00 AM-10:00 AM
Practice
Atom LL2
9:30 AM
@ Waterloo Ravens #3
AMC (West) [AA219]
Novice Rep
1:30 PM
vs. Woolwich Wild
Bantam LL
2:00 PM-3:00 PM
Practice
Peewee LL2
2:00 PM
@ Waterloo Ravens #1
Peewee B
3:00 PM-4:00 PM
Practice
Senior B
4:00 PM
@ Woolwich
Midget LL2
5:00 PM
vs. Grand River Mustangs 1
Atom B
6:00 PM
vs. Cambridge
Bantam B
7:00 PM
vs. Kitchener
Bantam A
8:30 PM
vs. North Halton
Novice Major
6:00 PM-6:50 PM
Practice
Novice Rep
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Fundamentals & Novice Minor
5:30 PM-6:20 PM
Shared Practice
Peewee LL2
6:30 PM-7:20 PM
Practice
Peewee B
7:30 PM
@ Kitchener
Bantam B
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Peewee A
7:30 PM-8:50 PM
(1 hr Evolution followed with 30 min reg practice)
Bantam A
8:30 PM-9:50 PM
Practice
Bantam LL
9:00 PM-9:50 PM
Practice
Midget LL1
10:00 PM-10:50 PM
Practice
Atom LL1
5:30 PM-6:20 PM
Practice
Atom LL2
6:30 PM
vs. Twin Centre Hericanes
Peewee LL1
7:30 PM
vs. Waterloo Ravens #3
Atom B
6:30 AM-7:30 AM
Practice
Midget BB
9:00 PM-10:00 PM
Practice
Peewee A
11:30 AM
@ London Devilettes
Midget LL1
2:45 PM
@ Lakeshore
Peewee B
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Peewee A
5:15 PM
vs. Oakville Hornets
Argyle Arena (London)
Peewee LL1
6:30 PM
@ Cambridge Roadrunners 1
Preston Aud [PWB203]
Peewee LL2
7:30 PM
@ Cambridge Roadrunners 2
Preston Aud [PWB208]
Midget LL2
8:00 PM-8:50 PM
Practice
Midget LL1
8:15 PM
vs. London Devilettes - Green
WFTony WF-Tony's 865 Florence Street, London, ON
Novice Minor & Novice Major
12:30 PM-1:20 PM
Shared Practice
Peewee LL1
12:30 PM
@ Waterloo Ravens #1
Peewee A
1:00 PM
vs. Niagara Rapids
Kinsmen Arena
Atom LL1
1:30 PM
vs. Cambridge Roadrunners
Novice Rep
2:30 PM-3:20 PM
Development with Evolution
Midget LL1
3:15 PM
vs. London Devilettes - Black
Atom B
3:30 PM-4:20 PM
Development with Evolution
Bantam B
4:30 PM-5:20 PM
Practice
Bantam A
5:30 PM-6:50 PM
Practice
Senior B
7:00 PM-8:20 PM
Practice
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Printed from wilmotgirlshockey.com on Saturday, January 18, 2020 at 1:35 AM